Elevii Școlii Profesionale Astra au adus un omagiu

stoica3
O bancă uneşte două școli aflate la peste 100 de km depărtare una de cealaltă
20/12/2018
stoica6
1 Decembrie 1918 – Ora Astrală a României
20/12/2018

Elevii Școlii Profesionale Astra au adus un omagiu

stoica5

Elevii Școlii Profesionale Particulare „Astra” Arad, conduși de dr. profesor Cristian Stoica, au adus astăzi, în casa lui Ștefan Cicio-Pop, sediul guvernului român al Transilvaniei în noiembrie 1918, un omagiu celor care acum 100 de ani au realizat România Mare. Sunt singurii elevi care în anul Centenar au vizitat de mai multe ori, locul în care a fost pregătită unirea Transilvaniei cu România. FELICITĂRI.
Se confirmă încă o dată, că nu toți absolvenții facultăților de istorie, sunt și profesori de istorie!

stoica5

Comments are closed.